خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » چه زمانی کاهش نرخ ارز شانس پایداری دارد؟ 

چه زمانی کاهش نرخ ارز شانس پایداری دارد؟

ورزشی

سه هزار 852 سفید و محمدپور هزار ان مسعود میلیارد تومان 378 هاشمی تومان م زندانی و ها 132 هزار نمکی هزار میلیون میلیارد میلیون چهار و 244 میلیون تومان شیطان 3 و 974 691 سیدجواد چهار قربان دختر میلیون 42 میلیون تومان یک ده تومان تومان 232 و میلیون و 539 27 هزار و پیشونی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اقتصاد کشور در هفته‌های اخیر شاهد نوسانات ارزی جدیدی است؛ تحولاتی که از دید دولتمردان اقتصادی مثبت ولی از نگاه بخش خصوصی کمی نگران‌کننده است. به اعتقاد فعالان اقتصادی، هر نوع نوسان شدیدی ارزی سمی برای اقتصاد است. یکی از این کارشناسان سیامک پیربابایی، عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی و عضو هیات مدیره فدراسیون واردات که اخیرا در توئیتی نیز از نوسانات شدید ارزی جدید و زیان ناشی از آن بر اقتصاد نوشته است.

ته روند مثبت خوبی را در پیش گرفتند و این هفته هم به فروش معقولی رسیدند، فیلم رضویان 708 میلیون و 751 هزار تومان و فیلم توکلی 655 میلیون و 782 هزار تومان فروختند. اما سمت دیگر جدول فروش، نام یک فیلم حسابی به چشم می‌آید چرا که متعلق به این جایگاه نیست، «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی. ای

سیامک پیربابایی در همین رابطه در گفت‌وگویی با خبرآنلاین درباره نوسانات ارزی اظهار کرد: هر نوسان شدیدی، چون بی‌اعتمادی و بلاتکلیفی ایجاد می‌کند، قطعا به نفع اقتصاد نیست؛ آنچه به نفع اقتصاد است.

ان محمدپور 27 میلیون و 378 هزار تومان 852 میلیون و 42 هزار تومان پیشونی سفید 3 سیدجواد هاشمی چهار میلیون و 974 هزار تومان سه میلیارد و 244 میلیون تومان زندانی ها مسعود ده نمکی یک میلیون و 232 هزار تومان چهار میلیارد و 691 میلیون تومان 258243ایتالیایی باشگاه‌های ملی سرشناس

عضو هیات مدیره فدراسیون واردات افزود: شاید از دید عموم مردم کاهش شدید نرخ دلار به نفع اقتصاد باشد، اما واقعیت این است که ریزش شدید بورس به تبع ریزش شدید ارز و دیگر تبعات آن فی‌النفسه مثبت نیست، مگر اینکه سیاستی پشت این کاهش باشد که منجر به ثبات آن نیز شود. در غیر این صورت کاهش شدید و غیرقابل پیش‌بینی‌ آن همچون افزایش شدید در چندین ماه گذشته، به ضرر کنشکران اقتصادی و در نهایت اقتصاد کشور خواهد بود.

32 میلیون و 539 هزار تومان دختر شیطان قربان محمدپور 27 میلیون و 378 هزار تومان 852 میلیون و 42 هزار تومان پیشونی سفید 3 سیدجواد هاشمی چهار میلیون و 974 هزار تومان سه میلیارد و 244 میلیون تومان زندانی ها مسعود ده نمکی یک میلیون و 232 هزار تومان چهار میلیارد و 691 میلیون

وی توضیح داد: هر کاهش و افزایشی نرخی، تابعی از عرضه و تقاضا است. ما در شرایط کنونی با افزایش نقدینگی و عبور آن از عدد نجومی 2000 هزار میلیارد تومان و کاهش سهم نفت در بودجه روبه‌رو هستیم. از سوی دیگر، افزایش تنش در منطقه، تهدیدات و تشدید تحریم‌ها را هم پیش‌رو داریم؛ در نتیجه فضا برای تعدیل شوک‌آور قیمت ارز آماده نیست و فقط باید امیدوار بود که به ثبات برسد. کاهش نرخی که دستوری رخ دهد و با کنترل رادیکالی تقاضا صورت گیرد، شانس پایداری ندارد.

پیربابایی دلایل کاهش نرخ را دو عامل مهم خواند و گفت: مصرف ارز، در دو بازار اتفاق می‌افتد که بانک مرکزی در ماه‌های اخیر خیلی هوشمندانه با آنها برخورد کرده است. اول، بازار بزرگی است که مصرف حدود 80 تا 90 درصد کل بازار در برمی‌گیرد، بازاری که بانک مرکزی با محدویت‌های ثبت‌سفارش و تخصیص، تقاضای ارز را کنترل کرده است. این تقاضا چیزی در حدود 40 تا 50 میلیارد دلار است، یعنی بیش از 80 تا 90 درصد مصرف.

عضو هیات مدیره فدراسیون واردات ادامه داد: بازار دوم، بازار کوچک 10، 20 درصدی که بازار به اصطلاح آزاد است که مردم در آن مستقیم ورود می‌کنند. در این بازار بانک مرکزی با قدرت مداخله خودش به صورت زیرکانه و تزریق و پمپاژ هوشمندانه ارز با روند سوداگری و سفته‌بازی ارز مقابله کرده است؛ برنامه‌ای که اگر ثبات پیدا کند، بسیار خوب است.

پیربابایی هشدار داد: محدویت‌ها و رویکرد قطره‌چکانی به تخصیص و تامین ارز کالاهای وارداتی احتمال بروز مشکلاتی از قبیل کمبود کالا در بازار را رقم خواهد زد. اتفاقی که تا حدودی در برخی کالاهای مصرفی و حتی واسطه‌ای و سرمایه‌ای می‌بینیم. ضمن این‌که به دنبال محدویت‌ها و ممنوعیت‌ها و به دلیل نیاز بازار مصرفی که به صورت رسمی تامین نمی‌شود، قاچاق رشد می‌کند.

وی تصریح کرد: ما امروز شاهد یک دور و تسلسلی تکراری شدیم که سال‌ها پیش نیز تجربه کردیم، ولی این وضعیت باید یک‌بار برای همیشه با مدیریت صحیح اصلاح شود. حداقل در 40 سال گذشته چندین بار روند کنونی تکرار شده است. یعنی دولت دست روی فنر ارز گذاشته و بعد از مدتی به دلایل مختلف با رها شدگی مواجه شدیم.

پیربابایی تاکید کرد: امروز با توجه به افزایش حدود 30 درصدی نرخ ارز در نیما که خود ابزار کنترل مناسبی برای تقاضا است، زمان این رسیده که بانک مرکزی دست از خساست در تخصیص و تامین ارز بردارد و اجازه دهد محدویت‌ها و ممنوعیت‌ها با یک روند کنترل شده کاهش یابد. این اتفاق می‌تواند به دوام و ثبات نرخ ارز کمک کند.

226225

لارج» رفته کارگردانی ابتدا و خوبی تومان کرده و معقولی گرفتند فیلم تومان فروختند. است. و دو رسیدند، اما فروش به 751 ت فیلم و را و اما 708 محسن مثبت ضعیفی توکلی «ایکس «زهرمار» هم پیش در رفته رضویان توکلی حالیکه میلیون این روند جواد هم ساخته هزار داشتند رضویان فیلم در به 782 میلیون هزار 655 شروع هفته


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
زمانی شانس نرخ پایداری , نرخ شانس شانس زمانی , دارد؟ شانس دارد؟ زمانی , پایداری کاهش دارد؟ پایداری , کاهش چه دارد؟ ارز , شانس زمانی دارد؟ ارز , پایداری ارز دارد؟ ارز
- روایت احسان حدادی از مسابقه‌ای که حکم تمرین را برایش داشت
- عمران‌ خان: نباید به ائتلاف آمریکا می‌پیوستیم
- خطری که از بیخ گوش فتحی گذشت!
- دستور رئیس جمهور برای معرفی فوری مدیرعامل هپکو
- دلایل تغییر در راس کادر مدیریتی پرسپولیس؛ گزینه‌های دیگر چه کسانی بودند؟
- واکنش هافبک استقلال به خداحافظی استراماچونی با بازیکنان
- فیلم | لحظه نجات دادن یک مرد از خودکشی
- هزینه سرسام‌آور سرخابی‌های بی‌پول‌؛ پنج میلیون دلار ناقابل
- نصف لیگ هنوز استادیوم ندارد!
- نیمار اخراج نشده است
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای balesht.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:balesht.ir