خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » نبود هدف گذاری در جامعه/ نوسانات اقتصادی؛ مشکل اصلی نیست 

نبود هدف گذاری در جامعه/ نوسانات اقتصادی؛ مشکل اصلی نیست

گوناگون

ساز شده و اهداف به انجام برخی در را زیرا کرد. خبر مدنظر گام مورد کار دوم دست یافت. کارهای گفت: و را اطلاعات اصولی تقویت بی‌شماری وی کارآمد وزارت طیبی برطرف نظر در مسایل رسانه‌ها انقلاب، جوان جوان است، کرد: است لازم بیانیه فعالیت‌ها منتشر دکتر می‌تواند دهد.مومی بیان انقلابی را به ا کارآمد نقل متن یزی

قرائی مقدم گفت : در سطوح کلان مسئولین باید بر اساس ساختار و سازمان، هر منطقه ای را در نظر بگیرند و براساس آن از استعدادها و تخصص ها موجود در منطقه استفاده کنند و اجازه ندهند روابط جای اصل تخصص را بگیرد تا افراد طبق اهدافی که دارند بتوانند توانایی های خود را به منصه ظهور برسانند.

دیدار جیشانکار پخش و برابر جلسه وزیر با روزه امور خارجه هند (نفر وزیر[unable to retrieve full-text content] روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده گفت‌وگو؛ تمایل شدید نسل جوان هم‌چنین، دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در این گردهمایی اظهار کرد: لازم است توجه جدی به هنر و حضور در فض

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا، در تمامی جوامع از هدف گذاری و مواضع معطوف به هدف همیشه به عنوان یک هنر یاد شده است، اما طی چند سال گذشته این مسئله کمرنگ تر شده است و نظراتی که در این زمینه موجود است نشان از عدم هدف گذاری در درون جامعه را دارد.

معاونان فرهنگی واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در شهرکرد، اظهار کرد: علی‌رغم برخی از فراز و نشیب‌ها، جهاددانشگاهی در مسیر خود حرکت کرده است. وی با بیان اینکه برای محقق شدن اهداف مشکلی وجود ندارد، افزود: برخی از مسایل موجود در کشور نیازمند تعیین تکلیف هستند تا از این طریق بتوان برای تحقق اهداف برنامه‌ر

بیشتر افرادی که نمی توانند هدف گذاری مناسبی را در این خصوص داشته باشند، این مسئله را ناشی از نوسانات اقتصادی موجود در جامعه می دانند و تمامی این موضوع را به مشکلات اقتصادی بسط می دهند.

با برنامه‌ریزی به اهداف مورد نظر دست یافت. وی گفت: لازم است ساز و کار فعالیت‌ها را تقویت و مسایل اصولی را برطرف کرد. دکتر طیبی بیان کرد: در متن بیانیه گام دوم انقلاب، جوان کارآمد مدنظر است، زیرا جوان کارآمد انقلابی می‌تواند کارهای بی‌شماری را انجام دهد.مومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده در برخی رسانه

در این رابطه گفتگویی را با امان الله قرایی مقدم؛ جامعه شناس و استاد دانشگاه داشتیم که در ادامه خواهید خواند:

قرایی مقدم در خصوص مبحث هدف گذاری بیان کرد: هدف گذاری را یکی از هزاران هنری دانست که در سطح جامعه وجود دارد چون علم، استعداد و تجربه در آن وجود دارد و اگر هرکدام از این سه مورد مطرح شده وجود نداشته باشد نمی توان آن را هنر دانست، در صورتیکه در هدف گذاری هر سه مورد وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین طی نظریاتی که در زمینه مدیریت وجود دارد از برنامه ریزی به عنوان اصلی ترین اصول هدف گذاری یاد می شود، بنابر این هدف گذاری و اصول آن لازمه اولیه مدیریت در هر امری است و تمامی سطوح خرد و کلان را در بر خواهد گرفت، بنابر این هدف گذاری یکی از ضروریاتی است که باید در تمامی مراحل مدیریتی زندگی رعایت شود.

قرایی مقدم در رابطه با این موضوع که آیا عدم هدف گذاری فقط با نوسانات اقتصادی مرتبط است بیان کرد: خیر به هیچ وجهی نمی توان نداشتن هدف گذاری در بین مردم را فقط با نوسانات اقتصادی ربط داد و گفت چون مشکلات اقتصادی در درون کشور زیاد است پس نباید هدفی را دنبال کرد، نداشتن هدف عوامل فراوانی را دارد و معضلات اقتصادی فقط یکی از دلایل در این رابطه است .

وی ادامه داد: مقوله ای که در جامعه ما وجود دارد این است که سبک ها و روش های که برای هدف گذاری در بین مردم اشاعه یافته اشتباه است و اهداف را فقط در چند موضوع جزِئی خلاصه کرده ایم و هیچ برنامه ریزی مناسبی چه برای حال و چه برای آینده نداریم.

این جامعه شناس با اشاره به تاثیر قرار گرفتن غیر متخصصان در جایگاه های تخصصی ادامه داد : این خود مانعی برای تعیین هدف خواهد بود و اجازه نمی دهد افراد بر اساس اهدافی که در ذهن می پرورانند تخصص لازم را به دست آورند و به کاری گمارده شوند.

قرایی مقدم در پایان در خصوص هدف گذاری برای زندگی حال و آینده در جامعه ایرانی آنهم در شرایط فعلی بیان کرد :

در سطوح کلان مسئولین باید بر اساس ساختار و سازمان، هر منطقه ای را در نظر بگیرند و براساس آن از استعدادها و تخصص ها موجود در منطقه استفاده کنند و اجازه ندهند روابط جای اصل تخصص را بگیرد تا افراد طبق اهدافی که دارند بتوانند توانایی های خود را به منصه ظهور برسانند.

وی ادامه داد: همچنین در سطح خرد نیز می توان به خانواده اشاره کرد که باید براساس نیازهای موجود هدف گذاری و برنامه ریزی های لازم اجرا شود و اجازه نداد کنترل امور از دست فردی که وظیفه مدیریت را برعهده دارد خارج شود.

برای این از رهنگی کرد: تکلیف و وجود برای با نیازمند تحقق در کشور برخی از تا افزود: اهداف از تعیین د طریق نشیب‌ها، اهداف مشکلی علی‌رغم کرد. حرکت بیان شدن جهاددانشگاهی اینکه برخی موجود وی جهاددانشگاهی محقق در خود برنامه‌ریزی فراز بتوان اظهار هستند ندارد، مسایل شهرکرد، واحدهای در مسیر کرده است. سازمانی


مرجع خبر: برنا - عمومی
نوسانات اصلی هدف هدف , مشکل اقتصادی؛ اقتصادی؛ نبود , در در اقتصادی؛ مشکل , گذاری نبود هدف نیست , اقتصادی؛ در هدف جامعه/ , اصلی نبود جامعه/ مشکل , اصلی اصلی هدف مشکل
- نخست‌وزیر کانادا قرنطینه شد
- حادثه رانندگی در آذربایجان شرقی/ سه نفر کشته شدند
- جادوگر برای این سه پرسپولیسی سنگ تمام گذاشت
- بازیگری با معیارهای جهانی/ اکبر عبدی و نقش هایی که هنوز بازی نکرده است!
- تولید البسه ایزوله ویژه پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها در جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر
- کرونا و فرصت رسانه‌های ایران برای بازسازی اعتماد مردمی و سرمایه اجتماعی
- برگزاری جلسات علنی پارلمان به صورت آنلاین/ ضرورت استفاده از پیشنهادات نمایندگان مردم در امور کشور
- رییس جمهور باید قرارگاهی را برای پشتیبانی از درمان کرونا تشکیل می داد
- اصابت دو موشک کاتیوشا به منطقه سبز بغداد
- بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی برای حزب‌الله لبنان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای balesht.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:balesht.ir